Plakaty motywacyjne do biur

Wygląd współczesnych biur idzie z duchem czasu. Charakteryzują się one nowoczesnym designem połączonym z funkcjami użytkowymi. Coraz częściej, zamiast tradycyjnych obrazów, można w nich spotkać  plakaty, które służą zarówno celom aranżacyjnym, jak i utylitarnym. Prostym, tanim i niezwykle skutecznym sposobem motywowania swoich pracowników okazują się minimalistyczne w designie i wymowne w przekazie plakaty motywacyjne.

Czemu służy plakat motywacyjny w biurze?

Słowa mają ogromną moc i nie jest to tylko utarty frazes. Moc ta objawia się nie tylko w dobrze skrojonych kampaniach reklamowych, ale i w sposobie, w jakim motywują człowieka do określonych działań i wpływają na poprawę jego humor. Plakaty z sentencjami, błyskotliwymi i humorystycznymi doskonale wpasowują się w wystrój każdego biura – ożywiają je i nadają niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych, jak i urządzonych w stylu industrialnym czy przemysłowym. Plakaty motywacyjne są bowiem harmonijnym połączeniem sztuki, dekoracji i wymownej treści.

O tym, jak ważna jest atmosfera w pracy przekonał się chyba każdy. Każdy też miewał momenty zwątpienia w swoja pracę, odczuwał zmęczenie i zniechęcenie. Poza motywującą funkcją plakatu możemy wybrać takie sentencje, które dzięki zawartemu w niej humorowi poprawia nastrój naszych pracowników i wywołają u nich uśmiech.

Każdy plakat powinien być związany z branżą, w której pracujemy. Inne sentencje pobudzą do działania informatyków, coacherów czy sprzedawców. Ważne, aby poprawiały atmosferę pracy i nie obrażały niczyich uczuć. Plakaty motywacyjne wiszące w naszym biurze to też informacja dla naszych klientów o nas. Świadczą, że nasza firma idzie z duchem czasu nie tylko jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz. Pokazują, że dbamy o komfort naszych pracowników i ich motywację do pracy.

Jak przygotować plakat motywacyjny do druku?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przemyśleć, jak powinna wyglądać kompozycja plakatu motywacyjnego. Może to być sama sentencja z użyciem ciekawej czcionki lub sentencja uzupełniona prostą grafiką. Grafika ta nie powinna być natarczywa – pamiętajmy, że to treść plakatu ma odgrywać pierwszoplanową rolę. Jeśli posiadamy gotowy projekt plakatu motywacyjnego powinniśmy zapisać plik przesyłany do drukarni wielkoformatowej w formacie TIF z kompresją LZW (spłaszczony), PDF, cdr, eps, jpg. Szczegółowe wytyczne znajdziesz w zakładce Jak przygotować projekt . Jeśli natomiast nie mamy na niego pomysłu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego grafika, który przedstawi kilka propozycji projektu w oparciu o nasze sugestie.

Zapraszamy do tworzenia zamawiania własnych plakatów z dowolnym nadrukiem.