Zapewne większość z nas posiada w domu lodówkę w dużej części pokrytą magnesami. Najczęściej przywozimy je z wakacji, z miejsc, które mieliśmy przyjemność odwiedzić. Równie często są to magnesy reklamowe, które otrzymujemy wraz z zakupionymi produktami jak np. magnesy z bohaterami bajek dla dzieci, postaciami warzyw, czy poszczególnymi literami do układania i zostawiania w ten sposób wiadomości innym domownikom.

shield-3448684_960_720

Jak zbudowany jest magnes?

Tradycyjne magnesy przybierają formę prostokąta lub prostokąta o zaokrąglonych rogach. Jednakże wiele drukarni wielkoformatowych oferuje magnesy o nieszablonowych kształtach jak koło, elipsa i kwadrat. Obecne technologie pozwalają uzyskać całkowicie niestandardowe kształty pieska, kotka czy serca. Najmniejszy rozmiar magnesu wynosi 3,5X3,5 cm. Z reguły jednak w przypadku tradycyjnych prostokątnych kształtach stosuje się wymiar 9,5cmx5,5 cm, który pozwala na rozłożenie grafiki i tekstu bez straty w ich czytelności.

Każdy magnes składa się z trzech elementów:

– maty gumowo-magnetycznej, która trzyma magnes na powierzchni metalu;

– biała folia z nadrukiem, na której doskonale widoczne są wszystkie kolory;

– laminat matowy lub błyszczący, który zabezpiecza nadruk przed zniszczeniem, zachlapaniem i promieniowaniem UV.

Magnes na lodówkę jako działanie marketingowe

Wykorzystanie magnesów reklamowych w budowie wizerunku firmy to świetny pomysł. Magnes to doskonały nośnik treści reklamowych. Możemy na nim umieścić logo i nazwę naszej firmy, przewodnie hasło reklamowe i dane kontaktowe. Taki gadżet będzie miłym podarunkiem podczas spotkań biznesowych w siedzibie naszej firmy, różnego rodzaju targów i konferencji. Umieszczony na lodówce codziennie przypomni klientowi o istnieniu naszej firmy.

Magnesy na lodówkę są stale wykorzystywane do działań marketingowych przez światowe wiodące marki z branży spożywczej i nie tylko. Niektóre produkty zawierają magnesy, które możemy kolekcjonować, co skłania nas do kolejnych zakupów.

Jeszcze większym powodzeniem cieszą się magnesy z notesami, które pełnią funkcję użytkowe, a dodatkowo na stałe utrwalają wizerunek naszej firmy w świadomości klientów.

Magnesy reklamowe wykorzystywane są również jako reklama na samochód. Mają one wówczas znacznie większe rozmiary.