W dzisiejszych czasach naklejki odblaskowe spełniają istotne funkcje informacyjne. Wiele firm wykorzystuje je do przyklejania w miejscach, gdzie z łatwością przyciągają uwagę potencjalnych odbiorców, tym bardziej, że można stworzyć je według własnego projektu i pomysłu.

Dużą popularnością cieszą się naklejki odblaskowe, które są drukowane na specjalnej folii zawierającej aluminium lub drobinki szkła – dzięki czemu odbijają światło. W związku ze swoimi właściwościami znajdują szerokie zastosowanie w miejscach słabo oświetlonych. Tego typu naklejki pełnią ważną funkcję ostrzegawczą np. w nocy na drodze, a tym samym zapewniają większe bezpieczeństwo osobom pieszym. Po zmroku ludzie ubrani w ciemną odzież są praktycznie niewidoczni na słabo oświetlonej szosie lub poboczu. W takiej sytuacji wszyscy powinni posiadać przy sobie elementy odblaskowe.

Naklejki lub opaski odblaskowe stanowią praktyczny upominek a jednocześnie są wyrazem troski. Dla dzieci naklejki odblaskowe w formie zwierząt, postaci z bajek lub uśmiechniętej buźki, to wielka radość, ale przede wszystkim zapewnienie im większego  bezpieczeństwa. Uniwersalne naklejki odblaskowe można przyklejać bezpośrednio na pojazdy lub ubrania pieszych poruszających się w ciemności. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ich na plecaku czy innym przedmiocie, który pieszy ma przy sobie.

 Naklejki odblaskowe posiadają dużą odporność na czynniki atmosferyczne (od 3 do 5 lat). Specjalny laminat foliowy znacznie wydłuża żywotność kolorów i chroni naklejki przed uszkodzeniem mechanicznym i działaniem promieni UV. Zachęcamy do zakupu naklejek odblaskowych, które możecie Państwo stworzyć według własnego projektu. Pamiętajmy, że naklejki odblaskowe to nie tylko wyjątkowy gadżet, ale także – a może przede wszystkim – istotny element bezpieczeństwa dla naszych bliskich.