Czarno-białe, kolorowe, srebrne, złote, na folii przeźroczystej, odblaskowej, neonowej… ze specjalnym klejem, usuwalne lub bezklejowe (adhezyjne)… Kwadratowe, okrągłe, owalne a może o wymyślnym kształcie? Niezawodne, niezwykle popularne, stosowane niemalże w każdej branży. Naklejki, etykiety, wlepki, stickery, plomby … Płaskie i wypukłe

Wiele rodzajów – jeden schemat przygotowania projektu do druku. Oto najważniejsze zasady:

 1. SKALA
  Najlepiej pracować na pliku w skali 1:1. Projekt przygotuj jako jeden użytek – jedna naklejka powiększona o spad
 2. SPADY
  W przypadku naklejek posiadających tło inne niż białe przygotuj spad po 2 mm z każdej strony.
 3. FORMAT
  Preferujemy pliki wektorowe cdr, eps, pdf. Jeśli takich nie posiadasz przygotuj dobrej jakości (min. 300 dpi)  tif’a, lub w ostateczności jpg.
 4. KOLORY
  Wszystkie obiekty i bitmapy powinny być w kolorystyce CMYK. Użycie innych profili kolorystycznych nie gwarantuje poprawności wydruku.
 5. Wszystkie efekty (gradienty, przeźroczystość itp.) spłaszcz a czcionki zamień na krzywe. W przeciwnym razie projekt może się kompletnie rozsypać.
 6. LINIĘ CIĘCIA przygotuj jako jedną zamkniętą krzywą. Powinna być ona w kolorze czerwonym i mieć grubość włosową.
  Najlepiej gdy linia cięcia umieszczona jest na oddzielnej warstwie. Można zapisać ją również w osobnym pliku. Ważne by była wektorem.
 7. Staraj się obiektów istotnych oraz ramek, obwódek itp. nie umieszczać w odległości mniejszej niż 2mm od planowanej linii cięcia

Pamiętaj! Odpowiednio przygotowany projekt gwarantuje Ci szybkie wykonanie naklejek a nam ułatwia pracę.

projekt naklejki do druku

Przykład poprawnie przygotowanego projektu naklejki

W naszym przykładzie nalepka docelowo ma mieć kształt koła o średnicy 60 mm. Przygotowując jej projekt pracujemy na polu roboczym 64 mm x 64 mm (60 mm + 2 mm spadu z każdej strony). Tworzymy dwie warstwy: „CIĘCIE” i „DRUK”. Na pierwszej znajduje się linia cięcia czyli linia wyznaczająca ostateczny kształt naklejki – czerwona, włosowa zamknięta krzywa. Na drugiej umieszczone zostały wszystkie elementy, które mają być drukowane. Tło wyprowadziliśmy na spad poza krawędź użytku. Taki projekt, po zapisaniu bitmap w kolorystyce CMYK i zamianie czcionek na krzywe możemy wysłać do druku.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości dotyczące przygotowania projektu naklejek do druku skorzystajcie proszę z zakładki „Jak przygotować projekt”, która znajduje się po prawej stronie przy opisie każdego z produktów. Gdyby nadal coś było niejasne skontaktujcie się z nami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 693 60 00 52 i na czacie. Chętnie odpowiemy również na maila.

Naklejki drukujemy w technologii solwentowej i wycinamy ploterem. Ilość kolorów, rozmiar i kształt mogą być praktycznie dowolne. Do wyboru jest też bogata gama mediów począwszy od podstawowej folii monomerycznej (białej lub przeźroczystej, w błysku lub macie) poprzez folie kolorowe aż do folii o specjalnym zastosowaniu (zwiększonej wytrzymałości, mocniejszym kleju itp.). Drukujemy naklejki nawet w małych ilościach ale  im większy nakład tym niższa cena za pojedynczą sztukę.

Naklejki standardowo oddajemy „w roli” – wydrukowane, docięte do kształtu, umieszczone na wspólnym podkładzie o szer 100 cm.

naklejki małych rozmiarów

Naklejki powycinane do kształtu, umieszczone na wspólnym podkładzie.

Jeśli potrzebujesz innego rodzaju konfekcjonowania zadzwoń. Za niewielką dopłatą możemy naklejki dostarczyć na mniejszych formatkach, w wąskich rolkach lub pocięte na pojedyncze sztuki.

Naklejki pocięte na pojedyncze sztuki. Wygodne do rozdawania.

Naklejki pocięte na pojedyncze sztuki. Wygodne do rozdawania.

naklejki_pojedyncze

Małe naklejki ostrzegawcze na folii bezbarwnej

naklejki w rolce

Naklejki na wąskich rolkach ułatwiających przechowywanie i odklejanie.