Styrodur. Co to właściwie jest?

Styrodur (fachowo: ekstrudowana pianka polistyrenowa XPS) to materiał podobny do styropianu ale od niego twardszy i mniej nasiąkliwy. Charakteryzuje się jednorodną strukturą (nie ma w sobie „kuleczek”), jest gładki, sztywny i wytrzymały a przy tym bardzo lekki. Cechuje go łatwość montażu i obróbki.

Styrodur najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie do ocieplania budynków ale ma także swoje zastosowanie w branży reklamowej i dekoratorskiej. Może zdobić wnętrze mieszkania czy biura ale też doskonale nadaje się do budowy efektownych dekoracji na wszelkiego rodzaju imprezy, eventy, przedstawienia teatralne czy produkcje filmowe.

Dekoracja ze styropianu do biura
Dekoracja ze styropianu do biura

Dekoracje weselne, komunijne, świąteczne

Z pewnością nie raz widziałeś przyciągające uwagę, trójwymiarowe konstrukcje i napisy ze styroduru, które zdobiły wnętrze sali weselnej lub kościoła podczas ślubu. Imiona państwa młodych, weselne hasła czy motto podkreślające łączące nowożeńców uczucie. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że wszystkie zostały wykonane właśnie ze stryroduru.

Napisy ze styroduru są bardzo eleganckie, klasyczne i stylowe. W połączeniu ze świeżymi kwiatami stworzą w sali weselnej perfekcyjną, lekką i świeżą dekorację, która zachwyci nie tylko nowożeńców, ale również przybyłych gości.

Ślubne ozdoby ze styroduru to wspaniały efekt za niewygórowaną cenę.

Napis ze styroduru- dkoracja weselna na stół
Napis ze styroduru- dkoracja weselna na stół
Dekoracja ze styroduru do sali weselnej
Dekoracja ze styroduru do sali weselnej

Dekoracje wycięte ze styroduru sprawdzają się również przy innych okazjach. Poniżej przedstawiamy przykład dekoracji wykonanej do kościoła na uroczystość przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej.

Dekoracja ze styroduru malowana na biało i złoto
Dekoracja ze styroduru malowana na biało i złoto

Rekwizyty do sesji zdjęciowej

Rekwizyty ze styroduru bywają często wykorzystywane również podczas sesji zdjęciowych. Trudno się dziwić. Mogą mieć dowolną wielkość i kształt, nie są ciężkie a przede wszystkim skutecznie przyciągają wzrok.

Tło fotograficzne ze styroduru
Tło fotograficzne ze styroduru

W zależności od preferencji i potrzeb dekoracje styrodurowe mogą być stworzone w różnych kolorach i rozmiarach.

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Litery ze styroduru to także znakomity sposób na personalizację dziecięcego pokoju. Imię dziecka wykonane z równiutkich, kolorowych, trójwymiarowych liter to idealny pomysł na radosną dekorację pokoju syna lub córki.

Litery możesz ustawić na komodzie lub przytwierdzić do powierzchni ściany.

Takie ozdoby są szczególnie popularne wśród świeżo upieczonych mam, które umieszczają je tuż przy łóżeczku noworodka.

Litery ze styroduru w pokoju dziecięcym ( Zdjęcie nadesłane przez naszą klientkę)
Litery ze styroduru w pokoju dziecięcym ( Zdjęcie nadesłane przez naszą klientkę)

Uwaga: zamawiając napis będziesz mógł także samodzielnie wybrać czcionkę, dzięki czemu dekoracja będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzyłeś.

Styrodur + plexi

Połączenie styroduru i plexi to mieszanka prawdziwie wybuchowa. Łącząc te 2 materiały można uzyskać piękne, gładkie formy z lustrzanym połyskiem.

Cięcie styroduru, plexi, folii ploterowej. Zamawiaj przez internet.
Litery ze styroduru z licem z plexi

Na warstwę styroduru nakłada się warstwę pociętej laserowo plexi w dowolnym kolorze. Efekt? Elegancka forma, którą można wykorzystać do dekoracji ściany w mieszkaniu, restauracji, hotelu czy punkcie usługowym.