Folia potocznie nazywana OWV-ką (z ang. One Way Vision) to specjalna, dziurkowana folia samoprzylepna przeznaczona do zaklejania płaskich powierzchni przeźroczystych takich jak okna, witryny sklepowe, szyby samochodów lub autobusów.

Dzięki perforacji (równomiernie rozłożonym drobnym otworkom o średnicy 1,5 mm stanowiącym ok. 40% powierzchni) folia OWV przepuszcza światło.

IMG_4422

Perforowana folia OWV do stosowania na szyby

Na folii OWV możemy nanieść dowolny pełnokolorowy nadruk, ale od wewnątrz folia zawsze pozostaje w kolorze czarnym. Po wyklejeniu tworzy ona efekt lustra weneckiego, co oznacza, że z zewnątrz grafika przysłania wnętrze a osobom znajdującym się w środku pozwala na widzenie i obserwowanie świata zewnętrznego (tylko nieco ciemniejszego;))

Opisywany produkt sprawdza się znakomicie w miejscach, w których klient potrzebuje nieco prywatności i intymności np. w banku czy salonie kosmetycznym. Stosuje się go także w celu uzyskania dodatkowej przestrzeni reklamowej, np na szybach auta. Folia jest łatwa w aplikacji więc doskonale nadaje się do wyklejania dużych przestrzeni okiennych w biurowcach,  salonach czy galeriach.

WP_20140414_13_06_18_Pro

Reklama drukowana na folii One Way Vision

Nasza drukarnia dysponuje foliami OWV o grubości 140 mic. Podczas wykonywania nadruku stosujemy technologię druku solwentowego. Wydruki na foliach One Way Vision wykonane w ten sposób mają dużą odporność na trudne warunki pogodowe oraz na promieniowanie UV. Fabrycznie uodporniona na warunki atmosferyczne struktura folii nie wymaga laminowania i może być użytkowana w stanie nienaruszonym nawet przez wiele lat.

Folia okienna OWV występuje w konfekcjonowanych rolka o szerokości: 98cm, 127cm, 137cm, oraz 152cm. W przypadku potrzeby wyklejenia szerszej powierzchni użytkowej stosujemy tzw. panelowanie reklamy czyli podział na bryty z zakładkami ok 15 mm. Jeżeli klejona grafika jest bardzo duża, lub warunki montażu są trudne (np. montaż na wysokości), można zastosować zakładki 25 mm. Taka szerokość pozwala na bardziej swobodne klejenie poprzez zwiększenie tolerancji na ewentualną korektę aplikowanej folii.