Form reklamy jest nieskończenie wiele jednak kiedy musi ona nabrać dużych rozmiarów najtrafniejszym wyborem wydaje się baner wielkoformatowy. Od lat jest on jednym z najpopularniejszych nośników reklamy. Jest stosunkowo tani (jego cena to kilkanaście złotych za metr kwadratowy), widoczny z daleka i atrakcyjny wizualnie.  Stanowi doskonały przekaz docierający bezpośrednio do odbiorcy.

 

BANERY REKLAMOWE – WIELKI FORMAT WIELKA MOC

Banery wyróżnia przede wszystkim mnogość zastosowań. Mogą mieć rozmiar od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych, dlatego sprawdzą się dosłownie wszędzie: na elewacjach budynków, stelażach tablic reklamowych, płotach, samochodach lub przyczepkach a nawet we wnętrzach. Mogą spełniać rolę informacyjną, mogą promować jakąś markę lub produkt a niekiedy służą do oznaczenia punktu sprzedażowego, czy miejsca wykonywanych usług.

To właśnie wielkość i miejsce lokalizacji banera stanowią o jego sile i skuteczności. Widoczny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu baner ma szansę dotrzeć z przekazem do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów. Aby tak się stało musimy odpowiednio dobrać jego usytuowanie. Największym zainteresowaniem będą cieszyły się banery zamontowane przy głównych trasach komunikacyjnych i w pobliżu często odwiedzanych miejsc takich jak centrum handlowe, supermarket, stacja benzynowa, park rozrywki czy inny punkt odwiedzany przez wiele osób.

DOBRY PROJEKT TO PODSTAWA

Na banerze reklamowym można umieścić dowolny, nawet skomplikowany nadruk typu zdjęcia, czy przejścia tonalne, teksty itp. Projekt powinien być jednak dobrze przemyślany, estetyczny, komunikatywny i na tyle ciekawy by przykuć uwagę oglądających go osób. Ma zaskakiwać pomysłem, kompozycją i kolorystyką. Ważne jest by był dostosowany do swojego odbiorcy i wpisywał się w strategię całej kampanii marketingowej oraz poniekąd w otoczenie, w którym jest umieszczony.

 

TANIA REKLAMA NA LATA

Kolejną, niewątpliwą zaletą banerów reklamowych jest ich trwałość. Drukuje się je przy zastosowaniu specjalnych, solwentowych tuszy na bardzo mocnym materiale pcv dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne (rozdarcie), odporne na wilgoć, promieniowanie UV i temperaturę. Baner o gramaturze 510g i splotach 1000/1000 drukowany oryginalnymi tuszami, właściwie użytkowany posłuży wiele lat. Aby wydłużyć żywotność bannera można pokryć go laminatem płynnym.

PRAKTYCZNY I KOMPAKTOWY

Warto zauważyć, że baner reklamowy jest bardzo praktyczny. Można go montować i demontować oraz przewieszać nieskończoną ilość razy. Gdy go zwiniemy lub złożymy będzie również łatwy w transporcie a w razie potrzeby i w przechowywaniu.

PODSUMUJMY:

  • niska cena (od kilkudziesięciu do kilkuset złotych),
  • dowolność przy wyborze rozmiaru,
  • brak ograniczeń jeśli chodzi o nadruk,
  • wytrzymałość na warunki pogodowe,
  • wygodny transport,
  • łatwy montaż i demontaż.

To wszystko sprawia, że baner wielkoformatowy to reklama, której nie trzeba reklamować!

… i jeszcze jedno…

JAKOŚĆ MA ZNACZENIE

Choć banery reklamowe dużych rozmiarów ogląda się zwykle z daleka, jakość ich wykonania jest bardzo istotna. Wydrukowany na słabym materiale, chińskimi podróbkami tuszy baner, nie tylko będzie wyglądał nieestetycznie, ale i będzie mniej wytrzymały. Szybko wyblaknie a z czasem może się nawet porwać. Zamiast wpłynąć pozytywnie na wizerunek firmy i zwiększyć grono jej klientów zniechęci ich i wręcz odstraszy. Ważną więc kwestią jest wybór odpowiedniej drukarni solwentowej, która używa oryginalnych, trwałych materiałów i farb drukarskich. Szukaj drukarni, która ma dobre opinie, posiada nowoczesne zaplecze maszynowe i kadrowe. Jeśli to możliwe poproś o próbkę wydruku i sprawdź jakość.

Ja oczywiście polecam drukarnię www.druk-ara.pl. Dobra jakość, przystępna cena, termin realizacji 1-2 dni. Prosta i szybka wycena online. Możliwość złożenia zamówienia przez internet. Wysyłka w każde miejsce w Polsce.